İstanbul Çelik Çatı - İstanbul Alüminyum hemen teklif ve bilgi almak için : +90 546 892 60 61 E-posta adresimiz : [email protected]

Membran Çatı

Membran Çatı Kaplama, bir binanın içini korumak için sürekli su geçirmez bir kaplama oluşturan bir çatı sistemidir. Membran çatılar, su geçirmez olduklarından ağırlıklı olarak düz çatı kaplama sistemi olarak kullanılır ve bu, suyun hemen dökülmediği yerlerde kritiktir. Ayrıca, shingled, arduvaz veya kiremitli çatıların performans göstermeyeceği çok düşük eğimli çatılarda da kullanılabilirler.

Membran çatıları inşa etmek için çeşitli malzemeler kullanılabilir, örneğin sentetik kauçuk, termoplastik (PVC veya benzeri malzeme), sıvı poliüretan veya modifiye bitüm kullanılabilir. Bununla birlikte, bir membran çatının esasları arasında hava koşullarına dayanıklı bileşenler, takviye ve yüzey kaplaması bulunur. Bazen tek bir malzeme birden çok temel görevi yerine getirir. Ana çatı kaplama katmanlarının altında alt yapı (ahşap, beton veya metal), yalıtım, kontrplak, altlıklar, buhar bariyerleri vb. Bulunur.