İstanbul Çelik Çatı - İstanbul Alüminyum hemen teklif ve bilgi almak için : +90 546 892 60 61 E-posta adresimiz : [email protected]

DEKORATİF UYGULAMALAR

İç Yapı Dekorasyon hizmeti denildiğinde aklınıza sadece ev dekorasyonu değil ofis ve iş yeri dekorasyonu hizmeti de gelmelidir. Ancak dekorasyon işi büyüklüğü ya da küçüklüğü fark etmeksizin profesyonel bir iştir ve sadece dekorasyon işini meslek olarak edinmiş kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu tür uzman kişileri bünyesinde barındıran firma sayısı oldukça az sayıdadır.Yalnız dekorasyon işlerinde atılması gereken ilk adım dekore edilecek alanda nasıl bir dekorasyon istendiğine karar vermektedir. Bu karar verildikten sonra istenilen dekorasyonun şekline ve yapısına göre firma arayışı içersine girilmelidir.

İç yapı onarım işleri için kullanılacak tüm malzemelerin kaliteli ve iyi bir işçiliğe sahip olması yapılacak işin kaliteli olması için en önemli unsurdur. Onarım işlerinde diğer önemli bir husus ise elektrik, su, doğalgaz gibi tesisatların altyapısını oluşturan malzemelerinde kaliteli ve dayanıklı malzemelerden oluşması da onarım işlerinin yapılması için önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Firmamız dekorasyon işlerinde deneyimli ekibi ile ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi en doğru şekilde anlayıp mümkün mertebe az maliyetle dekorasyon taleplerinizi yerine getirmeye çalışmaktadır.Dekorasyon işlerinde istekler arttıkça aynı oranda maliyetlerde artmaktadır.

Örneğin; kartonpiyer olmayan bir eve kartonpiyer dekorasyonu yapmak ya da alçı tavan dekorasyonu sağlamak oldukça maliyetli bir iş ve işçilik gerektirebilmektedir.Bu yüzden nasıl bir dekorasyon istediğinize bütçenizi de göz önünde bulundurarak karar vermeniz en uygun yöntem olacaktır.

Dekorasyon denilen olgu küçük onarımlar ve bu onarımların ardından farklı renkli bir boya kullanımı ile de sağlanabildiği gibi yaşadığınız ya da çalıştığınız ortamları baştan aşağıya değiştirmek ile de mümkün olabilmektedir. İç yapı tadilat işleri de yapmakta olan firmamız evinize ya da işyerinize yapılacak küçük dokunuşlar ile büyük değişimlerin yaşanabileceğini size göstermek için sizin aramanızı beklemektedir. Dekorasyon işinde önemli olan değişiklik ve farklılık olduğu için alanın ambiyansı göz önünde bulundurularak doğru bir renk tercihi ve mobilyaların doğru alanlara konumlandırılması ile bir anda bambaşka bir ortam ile karşı karşıya kalınabilmektedir.Hatta küçük dokunuşlar çoğu zaman istenen dekoratif işlemlerden çok daha sağlıklı ve göze hoş görüntüler ortaya çıkarabilmektedir. Bu yüzden dekorasyon işine başlamadan firmamızdan bir fikir almanız ve bizi aramanız zamanınızın büyük çoğunluğunu geçirdiğiniz ortamın bambaşka bir ortam olmasını sağlayacaktır.

Dış Yapı Dekorasyon » işlemi denildiğinde akla binanın tamamen badana ve boya işlemlerinin yapılmasının yanı sıra mantolama işlemi de gelmektedir. Mantolama işlemi tecrübeli firmalara yaptırılmalıdır. Dış cephe montalaması zamanla dış etkenlere maruz kalacağından dolayı kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik kullanılarak yapılması gerekmektedir.Günümüz betonarme binalarının çoğu yüksek katlardan oluştuğu için mantolama işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus her 3 katta bir derzleme işleminin yapılmasının zorunlu olmasıdır.

Bu uygulamanın yapılmaması demek binanın kat sayısı yükseldikçe uygulanacak olan harç oranın ilk kata uygulanan harç oranına istinaden 15 – 20 katına yükseltilmesi anlamına gelecektir ki teknik olarak bu mümkün olmamaktadır.

Bu yüzden mantolama işlemini yaparken bu hususa ayrıca dikkat etmek gerekmektedir. Firmamız mantolama işini gerekli ön çalışmaları yaparak uzman ekip ve ekipman kullanarak gerçekleştirmekte ve kısa sürede teslim etmektedir. Dış yapı onarım işleri yelpazesinde en çok dikkat çeken işlem nem almış bir dış cepheyi oluşan nemden kurtarmak ve bir daha nemlenmemesini sağlamaktır.

Bunun için öncelikle dış cephenin yalıtım sistemi kontrol edilmekte ve eksiklikler belirlenmektedir. Sonrasında oluşan nem özel cihazlar sayesinde dış cepheden uzaklaştırılmakta ve nemden dolayı meydana gelen kötü görüntü badana ve boya yapılarak dış cephe eski haline getirilmeye çalışılmaktadır.Eğer yalıtımsal olarak müdahale edilme imkânı varsa badana ve boya işlemleri gerçekleştirilmeden duvarın bozuk olan sıvası tamamen sökülerek bina yapısına uygun yalıtım malzemeleri konulduktan sonra badana ve boya işlemi yapılarak onarım işlemi sonlandırılmaktadır.

Binaların dış cephelerinin bir diğer sorunu uygunsuz hava şartlarından dolayı yıpranmaları ve yer yer sıva dökülmeleri ve aşırı sıcaklık değişimleri yüzünden çatlamalar meydana gelmesidir.Bu çatlaklar ve sıva dökülmelerinin önüne geçebilmek için gerekli incelemeler yapılmalı ve binanın dış yapı tadilat işleritamamlanıp bina eski görüntüsüne kavuşturulduktan sonra mantolama veya duvarı koruyan boya kullanılarak çatlamaların ve sıva dökülmelerinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Firmamız bu tür dış yapı sorunlarınızı tecrübeli ekibi ile kısa sürede çözüme kavuşturmakta ve sorunlarınızdan kurtulmanızı bütçenizi sarsmayacak fiyatlar ile sağlamaktadır.